توضیح دکتر قادری در مورد پس گرفتن امضای استیضاح وزیر اقتصاد

توضیح دکتر قادری در مورد پس گرفتن امضای استیضاح وزیر اقتصاد
اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲
41 بازدید

✍️صرفنظر از اختلاف نظر و تفاوت نگاهی که در موضوعات کلی و کلان کشور با دوستانمان در وزارت اقتصاد دارم و ریشه بسیاری از مشکلات خودرو، زمین، مسکن و طلا و ارز را بجای اینکه در وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی ببینم، متوجه وزارت اقتصاد می دانم، یکی از موارد اختلاف من و […]

✍️صرفنظر از اختلاف نظر و تفاوت نگاهی که در موضوعات کلی و کلان کشور با دوستانمان در وزارت اقتصاد دارم و ریشه بسیاری از مشکلات خودرو، زمین، مسکن و طلا و ارز را بجای اینکه در وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی ببینم، متوجه وزارت اقتصاد می دانم، یکی از موارد اختلاف من و وزارت اقتصاد در انتصاب رئیس سازمانهای اقتصاد دارایی استانها بود.

🔹اعتقاد من بر این است که جایگاه ریاست سازمان اقتصاد دارایی در هر استان یک جایگاه فرادستگاهی است، چرا که ممکن است استانداران اشرافی بر موضوعات اقتصادی نداشته باشند و بعد از آن هم معاونهای اقتصادی استانداران هم در حوزه اقتصادی فرد توانمندی نباشند، در این حالت جا دارد که رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان، فرد مشرف و مسلط به مسائل و موضوعات اقتصادی و دارای وجهه و اعتبار علمی و اجرایی باشد تا بتواند خلا عدم اشراف و تسلط استانداران و معاون اقتصادی استانداران را جبران کند و در حوزه های بانکی، بیمه ای، بورس، جذب سرمایه گذاری خارجی، گمرکی، ذیحسابی و خزانه بین مدیران زیرمجموعه وزارتخانه در استان شیخوخیت داشته و برای آنها نقش پدری داشته باشد.

🔸اگر چه اصرار این وزارتخانه در انتصاب افراد و نیروهای درونی وزارتخانه در اداره کل مالیاتی، در اداره کل گمرک، در خزانه معین استان ها، در بورس و در ذیحسابی به علت ریزه کاری هایی که این حوزه ها دارند اصرار درستی است و این حوزه ها نیازمند حضور افرادی دارای تجربه در این حوزه ها است، ولی اصرار بر انتصاب رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استانها از درون وزارتخانه اصرار درستی نیست. همانگونه که تابحال وزرای اقتصاد و دارائی کمتر از درون وزراتخانه انتخاب شده اند، در انتصاب رئیس سازمان اقتصاد و دارائی استانها هم نباید اصرار بر انتصاب یک نیروی درون سازمانی باشد بلکه باید اصرار بر یک نیروی توانمند اقتصادی باشد. رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان باید فردی باشد که نسبت به استاندار و معاون اقتصادی استاندار بر مسائل و موضوعات اقتصادی استان تسلط بیشتری داشته باشد و اصرار بر استفاده از نیروهای درون وزارت بدون توجه به این اشراف و تسط اصرار درستی نیست.

🔹علاوه بر این برخی از دوستان ما طرح تبدیل سازمان جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد را به سازمان جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی دنبال میکنند. اگر این نگاه غالب شود جایگاه رئیس سازمان اقتصاد و دارائی در استانها باید از نظر اشراف و تسلط به موضوعات اقتصادی یک جایگاه فرابخشی باشد. موضوع را از استانهای دیگر هم پرسیدم، دوستان نماینده میگفتند این اشتباه در استان ما هم تکرار شده. آقایان در وزارت اقتصاد گفتند که در وزارتخانه بحث شده و حق را به شما داده اند. گفتم بنده تا بحال در انتصابات ادارات کل روی گزینه های خاصی متمرکز نشده و در اینجا هم اصرار بر فرد خاصی ندارم. فقط توجه به جایگاه برایم مهم است.

🔸در موضوعات کلان هم ایرادهای من روشن است. وزارت اقتصاد در هدایت نقدینگی ها به بخشهای مولد موفق نبوده و بموقع سهام را عرضه نمی کند. بنده نگران شکل گیری مجدد حباب قیمتها در بورس و سقوط مجددا آن شبیه دوره روحانی هستم. در این رابطه معاون رئیس جمهور قول داد که جلساتی را با آقای رئیسی در این رابطه ترتیب دهد.

🔹همزمانی استیضاح وزرای صمت و اقتصاد با برکناری وزیر جهاد و در نوبت تغییر بودن وزیر ورزش و جوانان و در نتیجه مشکل دار شدن کابینه و نیز تعهداتی که آقایان در معاونتهای ریاست جمهوری و وزارت اقتصاد پذیرفتند همراه با کاهش امضاها به ده نفر و نگرانی نسبت به کاهش امضاها در صحن و خدشه دار شدن اعتبار مجلس، بنده را قانع به پس گرفتن امضا کرد. ❌کار سایت انتخاب یک شیطنت سیاسی بود و پرچمداری برخی از آقایان در تخریب بنده ناشی از خشم فروخرده ای است که در عدم تایید اعتبارنامه برخی از آقایان دارند و بنظر می رسد که از جای دیگری عصبانی اند.

برچسب‌ها,