رسانه باید حلقه اتصال مسئولین و مردم باشد

رسانه باید حلقه اتصال مسئولین و مردم باشد
خرداد ۱۱, ۱۴۰۲
51 بازدید

📌 نماینده شیراز در مجلس: رسانه باید حلقه اتصال مسئولین و مردم باشد ✍️نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بخش مهم مشکلات فعلی کشور ما مشکلات اقتصادی است، گفت: رونق تولید و اشتغال، رفع موانع کسب و کار، کاهش نرخ ارز و قیمت خودرو از جمله مسائل قابل […]

📌 نماینده شیراز در مجلس: رسانه باید حلقه اتصال مسئولین و مردم باشد

✍️نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بخش مهم مشکلات فعلی کشور ما مشکلات اقتصادی است، گفت: رونق تولید و اشتغال، رفع موانع کسب و کار، کاهش نرخ ارز و قیمت خودرو از جمله مسائل قابل حل است و گشایش‌هایی در حوزه‌های مختلف اتفاق افتاده است

🔹به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جعفر قادری امروز در نخستین همایش فصلی خبرگزاری فارس در استان فارس که همزمان با میلاد امام رضا (ع) در شیراز برپا شد با اشاره به مشکلات اقتصادی کنونی کشور اظهار داشت: مشکلات مختلف کشور در حوزه اقتصادی از جمله بحث تولید و ایجاد اشتغال، کاهش نرخ ارز و خودرو و مشکلات کسب و کار اتفاقاتی است که بر رونق اقتصادی کشور و استان تاثیر خواهد گذاشت اما این مشکلات مشکلاتی قابل حل است.

🔸وی با اشاره به اینکه اگر در حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم اما در حوزه نظامی دستاوردهای بزرگی با وجود تحریم‌ها به دست آورده‌ایم گفت: این دستاوردها، برگ برنده‌ای برای ما خواهد بود تا برای رفع موانع اقتصادی نیز تلاش کنیم.

🔹عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث قانونگذاری در مجلس گفت: در بحث قانون‌گذاری نیز موارد متعددی پیگیری می‌شود و در حوزه کسب و کار اتفاقات و گشایش‌هایی رخ داده که دیر یا زود تاثیر خود را خواهد گذاشت.

🔸وی با اشاره به برنامه هفتم توسعه، طرح تامین مالی، مولدسازی، افزایش درآمدهای نفتی، درآمدهای حاصل از مالیات و غیره که طی سال‌های گذشته دارای رشد خیلی خوبی بوده، اظهار داشت: این مسائل در سال گذشته رشد خوبی داشته، همچنین اجرای قوانینی چون مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات‌هایی که خارج از چارچوب است و غیره می‌تواند با هدف رفع موانع کسب و کار و رونق و توسعه بازار سرمایه بسیار موثر باشد.

🔹قادری همچنین با تاکید بر اینکه باید فضا را برای متخلفین ناامن کنیم در ادامه به اتفاقات خوبی که در شهر شیراز در حال رخ دادن است، اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه‌های بزرگ سرمایه گذاری شهرداری سر و سامان پیدا کرده، اجرای پروژه‌های تله‌کابین، پارک آبی، آکواریوم، توسعه خطوط مترو و غیره مباحثی بود که در دوره‌های قبل با مشکلاتی مواجه بود اما اکنون بر ریل حرکت افتاده و سرمایه‌گذاری‌های خوبی بر این موضوعات شده است

🔸نماینده مردم شیراز و زرقان در ادامه با اشاره به تکمیل خطوط ریلی، ساماندهی کمربندی ها، آزادراه شیراز اصفهان، بزرگراه شیراز عسلویه، همچنین تکمیل خط دوم انتقال آب جهت انتقال ۹۰ میلیون متر مکعب اب از سد درودزن به شیراز، انتقال آب از خلیج فارس و سد تنگ سرخ بشار گفت: تکمیل نیروگاه‌ها، سرمایه گذاری در خطوط انتقال فرآورده های نفتی و گازی، همچنین تسهیل در حوزه فعالیت‌های صنعتی، خطوط فولادی و خودرو همچنین در حوزه معدنی، سرمایه گذاری پایانه‌های صادراتی و … اتفاقاتی است که می‌تواند جایگاه شیراز را بسیار ارتقا دهد.

🔹قادری با اشاره به اطلاق نام سومین حرم اهل بیت(ع) به شیراز توسط مقام معظم رهبری گفت: این ظرفیت خوبی برای بهره‌برداری است اما ما از آن استفاده نکرده‌ایم.

🔸وی با اشاره به سفر دوم هیئت دولت به استان فارس گفت: در دومین سفر هیئت دولت به فارس که به زودی انجام خواهد شد چند پروژه آزادراهی مصوب خواهد شد، همچنین چهار پنج بیمارستان را کلنگ‌زنی خواهیم کرد، پروژه‌های مختلف نفتی و غیرنفتی نیز در دستور کار خواهد بود.

🔹قادری در ادامه شفافیت را مهم دانست و اظهار کرد: توجه به شفافیت مهم است اما باید مشکلی از مشکلات مردم به‌ویژه در حوزه اشتغال، درامد و خوداتکایی را حل کنیم.

🔸این نماینده مجلس همچنین به ظرفیت‌های استان در حوزه پزشکی، تجهیزات پزشکی و دارو نیز اشاره و اظهار کرد: چرا باوجود ظرفیت‌های بالای پزشکی، پزشکان چیره دست، تجهیزات پزشکی و دارویی نتوانسته‌ایم جایگاهی که باید را پیدا کنیم؟ و چرا با وجود ظرفیت بالای گردشگری، و وجود ۳۷۰ نقطه تاریخی در بافت تاریخی نتوانسته ایم از انها درامدزایی کنیم؟ چرا نتوانسته‌ایم آثار تاریخی جدیدی برای آیندگان بر جای بگذاریم و تنها به آثاری که مربوط به دوران تاریخی گذشته مثل زندیان و صفویان و … است افتخار می‌کنیم؟

🔹قادری در پایان گفت: تنها این مسائل است که باید با همکاری، تعامل جدی و مطالبه‌گری مورد توجه قرار گیرد و رسانه در این مسیر باید حلقه اتصال مسئولین و مردم باشد تا ظرفیت‌های بالقوه بالفعل شوند.

برچسب‌ها,