صنایع بزرگ فارس در بخش‌های پایین دستی سرمایه‌گذاری کنند

صنایع بزرگ فارس در بخش‌های پایین دستی سرمایه‌گذاری کنند
تیر ۱۰, ۱۴۰۲
43 بازدید

نماینده مجلس: صنایع بزرگ فارس در بخش‌های پایین دستی سرمایه‌گذاری کنند شیراز- ایرنا– نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع بزرگ فارس مانند پتروشیمی، پالایشگاه، فولاد و آلومینیم در بخش پایین دستی خود یا خودشان اقدام به سرمایه گذاری کنند یا راه را برای سرمایه گذاری باز کنند. جعفر قادری، روز […]

نماینده مجلس: صنایع بزرگ فارس در بخش‌های پایین دستی سرمایه‌گذاری کنند

شیراز- ایرنا– نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع بزرگ فارس مانند پتروشیمی، پالایشگاه، فولاد و آلومینیم در بخش پایین دستی خود یا خودشان اقدام به سرمایه گذاری کنند یا راه را برای سرمایه گذاری باز کنند.

جعفر قادری، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگر بنا است که صنایعی مانند آلومینیوم فقط به تولید شمش اکتفا کنند که کاری انجام نشده است، اگر می بینیم که اصفهان در حوزه صنعت رشد کرده علتش این است که زنجیره را تکمیل کرده و در صنایع پایین دستی اقدام به سرمایه گذاری کرده اند.

وی ادامه داد: انتظار داریم که فولاد غدیر، آلومینیوم لامرد، پتروشیمی مرودشت و دیگر مجموعه ها اگر حتی خوشان هم به دلیل کمبود منابع نمی توانند سرمایه گذاری بیشتری کنند، بخش خصوصی را در کنار خود بیاورند و کمک کنند که زنجیره ها شکل گیرد و توسعه یابد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استان فارس در مقطعی در صنعت پتروشیمی جزو اولین ها بود اما امروز در این حوزه جایگاهی در کشور نداریم یا در سیمان جزو استان های برتر بودیم که امروز فاقد جایگاه هستیم.

برچسب‌ها,