نخستین همایش جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های اختراعی و کارآفرینی با حضور صنعتگران، مخترعان و اساتید دانشگاه در شیراز برگزار شد.

نخستین همایش جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های اختراعی و کارآفرینی با حضور صنعتگران، مخترعان و اساتید دانشگاه در شیراز برگزار شد.
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲
46 بازدید

🔷 جعفر قادری در نخستین همایش جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های اختراعی و کارآفرینی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف از حضور افرادی بهره می‌بریم که با استفاده از ظرفیت‌های ابتدایی کار‌های بزرگی را انجام داده‌اند، گفت: در شرایط کنونی نیاز به برندسازی داریم، چرا که مسئله اعتماد و اطمینان‌سازی برای مشتری و مخاطب با برندسازی […]

🔷 جعفر قادری در نخستین همایش جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های اختراعی و کارآفرینی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف از حضور افرادی بهره می‌بریم که با استفاده از ظرفیت‌های ابتدایی کار‌های بزرگی را انجام داده‌اند، گفت: در شرایط کنونی نیاز به برندسازی داریم، چرا که مسئله اعتماد و اطمینان‌سازی برای مشتری و مخاطب با برندسازی حل خواهد شد.

🔶 او گفت: در حال حاضر کشور‌های مختلف توجه ویژه‌ای به مقوله برندسازی دارند و از طریق برندسازی اطمینان لازم را در مخاطبان خود ایجاد می‌کنند، این کار نیاز به سرمایه ندارد، بلکه نیاز به فکر، خلاقیت، نوآوری، پشتکار و کمی هم ریسک‌پذیری دارد.

🔷 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: در حوزه‌های مختلف افرادی هستند که سرمایه‌های کلان در اختیارشان است، اما خودشان نمی‌توانند از این سرمایه‌ها به درستی استفاده کنند، لذا این سرمایه‌ها را در اختیار جوانانی که ریسک پذیری بیشتری دارند و اهل فکر و اندیشه و کارآفرینی هستند قرار داده تا بتوانند از این سرمایه‌ها به نحو احسن بهره ببرند.

🔶 قادری گفت: کالا‌های تولید شده در داخل کشور برای ورود به بازار‌های خارجی و رقابت در این بازار باید یک حداقل کیفی را از نظری قیمت متوسط دارا باشند و تحقق این امر مستلزم برندسازی است.

🔷 او عنوان کرد: در حوزه‌های مختلف جا برای کار کردن هست و ما در شرایط کنونی نیاز داریم جوانان به حوزه‌های مختلف وارد شوند و کار‌های ارزشمندی انجام دهند.

🔶 نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مجلس به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات خوبی در کمیسیون جهش تولید مصوب شده است و قرار است جزئیات آن وارد صحن شود. امیدواریم این طرح ۴۵ ماده‌ای مصوب شود و بتوانیم ساز و کار‌های جدیدی برای تأمین مالی شرکت‌های کوچک را پیش روی شرکت‌ها قرار بدهیم.

 او اعلام کرد: هم‌اکنون توسعه پهنه‌های نوآوری را در دستورکار داریم تا برج‌های نوآوری با استفاده از ظریف بخش غیر دولتی در مناطق مختلف شهر شیراز ایجاد شود.

🔶 قادری گفت: در حال حاضر تفکر و نگاه نادرستی در سیستم اداری وجود دارد و برخی تصور می‌کنند که اگر بخواهیم از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنیم حتما دولت باید ساختمان بسازد و در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد در صورتی که بخش خصوصی می‌تواند این سرمایه‌گذاری را انجام دهد و کار را پیش ببرد.

🔷 نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم این نشست‌ها زمینه را برای تشویق سرمایه‌گذاران و ارائه هر چه بیشتر طرح‌های مبتکرانه و نوآورانه در شهر شیراز، استان و کشور فراهم کند. ما هم آمادگی خود را برای بسترسازی برای انجام فعالیت‌ها در این عرصه اعلام می‌کنیم تا شاهد جهش این نوع فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف باشیم.