👤 موافق کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳

👤 موافق کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳
آذر ۲۷, ۱۴۰۲
32 بازدید

👤 موافق کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ 📌 قادری: تلاش دولت انطباق لایحه بودجه‌ با سیاست‌های کلی برنامه هفتم بوده است. 🔰 یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تلاش دولت برای کاهش کسری تراز عملیات، سرمایه‌ای و مالی و بهبود این ترازها کمک می‌کند که مسیری منطقی را در بودجه داشته باشیم. 🔷 […]

👤 موافق کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳

📌 قادری: تلاش دولت انطباق لایحه بودجه‌ با سیاست‌های کلی برنامه هفتم بوده است.

🔰 یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تلاش دولت برای کاهش کسری تراز عملیات، سرمایه‌ای و مالی و بهبود این ترازها کمک می‌کند که مسیری منطقی را در بودجه داشته باشیم.

🔷 به گزارش ایسنا، جعفر قادری در جلسه علنی روز سه‌شنبه و در جریان رسیدگی به گزارش شور اول کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور در موافقت با کلیات لایحه بودجه گفت: امروز در شرایطی هستیم که هم با تورم و هم با تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود مواجهیم و در طول سالیان گذشته با فشار ناشی از تحریم‌ها، کرونا و خشکسالی و همچنین در دهه ۹۰ با رشد منفی یا رشد صفر اقتصادی روبرو بودیم و باید به گونه‌ای عمل کنیم که بی‌ثباتی‌هایی که در کشور وجود داشت، دوباره تکرار نشود.

🔶 نماینده مردم شیراز عنوان کرد: رشد ۱۸ درصدی که در درآمدها پیش بینی شده‌ است به معنای یک بودجه انقباضی است و در شرایط تورمی موجود، جهت‌گیری درستی است.

🔷 این نماینده مجلس تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که شاید دیگر رشد بیشتر از ۵۰ درصدی مالیات‌ها امکان پذیر نباشد و اگر بخواهیم بیشتر از این عدد مالیات‌ها را اضافه کنیم در شرایط رکوردی موجود، رکود افزایش می‌یابد. از سوی دیگر درآمدهای نفتی هم به گونه‌ای است که هم ظرفیت تولید نداریم و هم اینکه تحرک ها و فشارهای خارجی اجازه فعالیت بیشتر نمی‌دهد و در نتیجه در این دو منبع عمده بودجه با محدودیت مواجهیم.

🔶 قادری ادامه داد: در حوزه مولد سازی نیز می‌بینیم که مقاومت‌هایی که از سوی دستگاه‌های مختلف انجام می شود عملا قدرت مانور دولت را محدود می‌کند و از طرف دیگر در شرایطی که بدهی‌های زیادی متوجه دولت است، افزایش واگذاری دارایی‌های مالی یا استقراض از مردم خیلی منطقی نیست.

🔷 این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه سرجمع اعداد کلان بودجه مناسب است، گفت: تلاش دولت برای کاهش کسری تراز عملیات، سرمایه‌ای و مالی و بهبود این ترازها کمک می‌کند که مسیری منطقی را در بودجه داشته باشیم. سعی شده‌ است که منابع بصورت دقیق برآورد شود و نوساناتی که به دلیل عدم برآورد دقیق در بودجه داشتیم را دیگر نداشته باشیم. اینکه منابعی از محل تسهیلات و منابع بانکی برای رشد اقتصادی دیده‌ شده است مطلوب است و فکر می‌کنم که تلاش دولت بر این بوده که بودجه‌اش با سیاست‌های کلی برنامه انطباق داشته باشد.

🔶 قادری در پایان تاکید کرد: در موضوع همسان‌سازی‌ها با منابعی که الان برآورد می‌شود، نگرانی‌هایی وجود دارد اما فکر می‌کنم از سوی مجلس امکان جابجایی منابع وجود دارد. باید بتوانیم در سال اول ۴۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین را اجرا کنیم.

لینک خبر 👇
isna.ir/xdQ97V

✳️ دکتر جعفر قادری
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت
🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️
🆔 @jafar_ghaderi
✔️ارتباط مردمی بله ⬇️
🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:
شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰
📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲