📌 توسعه خطوط مترو جهت دسترسی آسان به شهرک‌های صنعتی در اولویت باشد

📌 توسعه خطوط مترو جهت دسترسی آسان به شهرک‌های صنعتی در اولویت باشد
آذر ۳۰, ۱۴۰۲
36 بازدید

📌 توسعه خطوط مترو جهت دسترسی آسان به شهرک‌های صنعتی در اولویت باشد 🔰 نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلاتی که در شهر شیراز با آن‌ مواجه هستیم، دسترسی به شهرک‌های صنعتی و قطب اشتغال به جهت تردد آسان است که در این خصوص باید توسعه مترو […]

📌 توسعه خطوط مترو جهت دسترسی آسان به شهرک‌های صنعتی در اولویت باشد

🔰 نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلاتی که در شهر شیراز با آن‌ مواجه هستیم، دسترسی به شهرک‌های صنعتی و قطب اشتغال به جهت تردد آسان است که در این خصوص باید توسعه مترو در دسترسی به مسیر شهرک‌های صنعتی در اولویت باشد.

🔷 به گزارش خبرگزاری ایمنا از فارس، جعفر قادری در گفت‌وگو با تعدادی از نمایندگان و بهره‌برداران ناوگان حمل‌ونقل عمومی که به مناسبت هفته حمل‌ونقل عمومی با حضور شهردار شیراز برگزار شد، اظهار کرد: در کلان‌شهر شیراز اقدامات و کارهای بسیار بزرگی در حال انجام است و این موضوع که کلان شهر شیراز به عنوان شهر سرآمد در حوزه حمل‌ونقل عمومی معرفی شده است، بسیار حائز اهمیت است.

🔶 وی با اشاره به اینکه شهر شیراز همواره در حوزه‌های مختلف پیش‌قدم بوده است، افزود: کلان‌شهر شیراز از اولین شهرهایی بود که در واگذاری ناوگان اتوبوسرانی پیش قدم بود و امروز می‌تواند از مشارکت مردم در حوزه حمل‌ونقل بهره بگیرد.

🔷 نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان خاطرنشان کرد: در خصوص مترو و تأمین واگن، طی جلسات برگزار شده با رئیس مجلس شورای اسلامی این موضوع در دستور کار است که علاوه بر تأمین واگن مترو برای کلان شهر تهران، نگاه به سایر کلان شهرهای کشور ویژه‌تر و این موضوع در دستور کار باشد.

🔶 قادری ادامه داد: برای رفع معضل آلودگی هوا، بهترین اقدام آن است که حوزه حمل‌ونقل عمومی مورد حمایت قرار بگیرد تا دولت و شهرداری و بخش‌های غیر دولتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و بتوان این مشکل را رفع کرد.

🔷 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تلاش ما بر این بود تا محدودیت منابع رفع شود، اضافه کرد: شهرداری و مردم سهم خود را برای ناوگان عمومی به صورت منظم پرداخت می‌کنند و دولت است که باید سهم خود را به شکل منظم پرداخت کند تا بهره‌بردار حوزه حمل و نقل با مشکل مواجه نشود.

🔶 نماینده مردم شریف شهرستان‌های شیراز و زرقان تصریح کرد: یک طرح در کمیسیون عمران مطرح است که بر اساس آن مشکل مدیریت حمل‌ونقل روستاهای هر بخش به شهرداری هر بخش واگذار شود تا مشکل دوگانگی مدیریت این حوزه رفع شود.

🔷 به گفته قادری؛ یکی از مشکلاتی که هم اکنون در شهر شیراز با آن مواجه هستیم عدم دسترسی به شهرک‌های صنعتی و قطب اشتغال به جهت تردد و دسترسی به مسیر این مراکز است که در این خصوص باید توسعه خطوط مترو در دسترسی به شهرک‌های صنعتی در دستور کار و در اولویت باشد.

🔶 تولید خودرو برقی به جهت کاهش آلودگی هوا دیگر موضوع مورد اشاره نماینده مردم شریف شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بود و وی تصریح کرد: در این خصوص باید با شرکت‌هایی که آمادگی تولید این خودرو را دارند اقدام به انعقاد قرار داد کرد.

🔷 قادری با بیان اینکه شهر شیراز در حوزه حمل‌ونقل پیش قدم‌تر از سایر کلان‌شهرهای کشور بوده است، اظهار امیدواری کرد: کلان‌شهر شیراز باید بتواند در حوزه تولید خودرو و اتوبوس برقی نیز پیش قدم باشد.

🔶 وی همچنین به دهکده لجستیک اشاره و تصریح کرد: ضرورت دارد تا پیگیری لازم برای این موضوع در دستور کار باشد تا بتوان هر چه سریع‌تر مجوزهای آن را نهایی کرد.

🔷 نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان با اشاره به اینکه مسیر ریلی خط شیراز به بوشهر در حال نهایی شدن است، افزود: با تأمین منابع طی چهار سال آینده این خط به سر انجام می‌رسد.

لینک خبر 👇
imna.ir/x8584

✳️ دکتر جعفر قادری
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت
🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️
🆔 @jafar_ghaderi
✔️ارتباط مردمی بله ⬇️
🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:
شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰
📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲