📌 قادری: باید سال اول اجرای بودجه، ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود

📌 قادری: باید سال اول اجرای بودجه، ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود
آذر ۲۷, ۱۴۰۲
40 بازدید

📌 قادری: باید سال اول اجرای بودجه، ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود 🔰 نماینده شیراز در مجلس با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۳گفت: نگرانی‌هایی درباره منابع همسان‌سازی وجود دارد بنابراین همان طور که مجلس مصوب کرده است باید در سال اول اجرای بودجه ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با […]

📌 قادری: باید سال اول اجرای بودجه، ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود

🔰 نماینده شیراز در مجلس با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۳گفت: نگرانی‌هایی درباره منابع همسان‌سازی وجود دارد بنابراین همان طور که مجلس مصوب کرده است باید در سال اول اجرای بودجه ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود.

🔷 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رسیدگی به کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار داشت که جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه در موافقت با کلیات بودجه، گفت: دولت نباید کاری کند که با نقدینگی و استقراض از بانک مرکزی زمینه نابسامانی اقتصادی فراهم شود ضمن اینکه رشد ۱۸ درصدی که در درآمدها پیش بینی شده نشان می دهد که یک بودجه انقباضی داریم که در این شرایط تورمی جهت گیری در بودجه به درستی صورت گرفته است.

🔶 وی با اشاره به موضوع پایه مالیاتی، بیان کرد: اجزای رشد درآمدها و رشد ۵۰ درصدی مالیات ها نشان می دهد که شاید نتوان بیش از این مالیات ها را افزایش داد بنابراین اگر بخواهیم مالیات‌ها را بیشتر اضافه کنیم رکود را تشدید می کند و مشکلاتی برای فعالان اقتصادی ایجاد می کند.

🔷 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ادامه داد: در مورد درآمد نفتی هم ظرفیت تولید نداریم و هم تحریم ها و فشارهای خارجی اجازه افزایش درآمد این بخش را نمی دهد بنابراین ما در این دو منابع عمده با محدودیت مواجه هستیم.

🔶 قادری با بیان اینکه در بحث مولد سازی نیز با توجه به مقاومت‌هایی که از سوی دستگاه های مختلف صورت می گیرد عملا قدرت مانور دولت را محدود می‌کند، گفت: همچنین افزایش واگذاری دارایی های مالی و استقراض از مردم نیز منطقی نیست و در شرایطی که بدهی زیادی متوجه دولت است بخشی از این دارایی ها باید به بازپرداخت بدهی دولت اختصاص یابد.

🔷 قادری با تاکید بر اینکه اعداد و ارقام بودجه مناسب است، اظهار کرد: ضمن اینکه کار خوبی که دولت کرد این بود که لایحه الحاق ۳ را همراه بودجه آورد که احکام غیر بودجه ای را از بودجه جدا می کند و این به کاهش کسری تراز عملیاتی، تراز سرمایه ای و تراز مالی و بهبود ترازهای مختلف کمک می کند و باعث می شود بودجه یک مسیر منطقی داشته باشد.

🔶 وی افزود: در بودجه سعی شده منابع دقیق تر برآورد شود و نوسانات ناشی از عدم برآورد دقیق بودجه وجود نداشته باشد همچنین منابع از محل تسهیلات و بانک ها مطلوب است و برای رشد اقتصادی دیده شده است.

🔷 نماینده شیراز در مجلس با اشاره به موضوع همسان‌سازی حقوق‌ها، بیان کرد: البته فقط نگرانی‌هایی پیرامون منابع همسان سازی وجود دارد هرچند در مجلس امکان جابجایی منابع در این بخش وجود دارد بنابراین همان طور که مجلس مصوب کرده است باید سال اول اجرای بودجه ۴۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اجرا شود.

لینک خبر 👇
https://tn.ai/3005177

✳️ دکتر جعفر قادری
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت
🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️
🆔 @jafar_ghaderi
✔️ارتباط مردمی بله ⬇️
🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:
شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰
📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲