تأمین مالی نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی و فاز دوم آلومینیوم جنوب

تأمین مالی نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی و فاز دوم آلومینیوم جنوب
مرداد ۹, ۱۴۰۲
40 بازدید

 به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، با حضور سید شمس الدین حسینی رییس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد، دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و دکتر قادری نماینده مردم شیراز از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی […]

 به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، با حضور سید شمس الدین حسینی رییس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد، دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و دکتر قادری نماینده مردم شیراز از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید به عمل آمد.

دکتر حسینی در جلسه جمع بندی در پاسخ به این سؤال که با توجه به رسالت کمیسیون رفع موانع تولید در برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاران، آیا می توان متصور بود که فاز دوم آلومینیوم جنوب و نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد در آینده نزدیک عملیاتی شود؟ اظهار داشت:در مجموع تلاش ها و اقداماتی که در این منطقه انجام شده بسیار امیدوار کننده است. وی افزود: مهمترین مزیت این منطقه همانا نگرش مثبت مردم متدین لامرد به ویژه لامردی هایی که در کشور های حاشیه خلیج فارس حضور دارند نسبت به منطقه بسیار ارزنده و قابل تحسین است، چرا که با بضاعت و توان مالی که دارند در منطقه و زادگاه شان کارآفرینی و ایجاد اشتغال می کنند.

حسینی در ادامه با اشاره به مگا پروژه های فعال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: ۲ پروژه در منطقه ویژه وضعیت برجسته تری دارند، سالکو یا آلومینیوم جنوب که در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن در سال تولید دارد و این امکان وجود دارد که این مهم به ۲ یا ۳ برابر افزایش یابد.

رییس کمیسیون ویژه جهش رونق تولید مجلس تصریح کرد: نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد و فاز دوم آلومینیوم جنوب نیاز به تامین مالی دارد که با جلساتی که با دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر خواهیم داشت، نظر سهامداران را جلب خواهیم کرد، و هم سهامدارانی که به دنبال تامین مالی پروژه ها هستند پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد.

دکتر حسینی در پایان اطمینان خاطر داد که دو پروژه نیروگاه غدیر و فاز دوم آلومینیوم تأمین مالی خواهند شد.