همایش اصلاح نظام انتخاباتی

همایش اصلاح نظام انتخاباتی
اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۲
55 بازدید

🔰همایش اصلاح نظام انتخاباتی ✍️همایش سه روزه ای به همت انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران پیرامون بررسی اصلاح نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. 🔹دکتر قادری با حضور در این نشست در مورد نظام انتخابات تناسبی و ایرادات و اشکالاتی که به نظام انتخاباتی فعلی (اکثریتی در حوزه های چند نماینده […]

🔰همایش اصلاح نظام انتخاباتی

✍️همایش سه روزه ای به همت انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران پیرامون بررسی اصلاح نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

🔹دکتر قادری با حضور در این نشست در مورد نظام انتخابات تناسبی و ایرادات و اشکالاتی که به نظام انتخاباتی فعلی (اکثریتی در حوزه های چند نماینده ای) وجود دارد و همین طور نقش نظام انتخابات تناسبی در کمک به شکل گیری جریان های حزبی و همینطور مسائل و موضوعات مرتبط با جزییات نظام انتخابات تناسبی در حوزه های ۴ کرسی و بیشتر و نیز تعداد ۴ طرحی که برای اصلاح نظام های انتخاباتی ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا ارائه کرده توضیحاتی را ارائه و به سوالات مجری و دانشجویان پاسخ داد.

🔸در این نشست همچنین ایشان به اقداماتی که برای اصلاح قانون تقسیمات کشوری انجام شده اشاره کردند و توضیحاتی که برای عادلانه شدن انتخاب نمایندگان در مناطق مختلف در دست اقدام است اشاره کردند. فرآیند رسیدگی و اصلاح قانون انتخابات و نیز نیاز به دو مجلسی بودن کشور و تقویت مدیریت واحد شهری و شکل گیری مجالس محلی از دیگر موضوعات مورد اشاره دکتر قادری در ابن نشست بود.

برچسب‌ها, ,