هیئات مذهبی باید محقق کننده مطالبات رهبر انقلاب باشند

هیئات مذهبی باید محقق کننده مطالبات رهبر انقلاب باشند
فروردین ۱۹, ۱۴۰۲
58 بازدید

  حجت‌الاسلام حسن قانع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در حاشیه نشست آموزشی رؤسای هیأت‌های مذهبی استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از اهدافی که این دوره آموزشی به دنبال دستیابی به آن است توانمند سازی افراد و رؤسای هیأت‌های مذهبی برای ارائه فعالیت‌های اجتماعی و مذهبی در جامعه است. وی ادامه داد: هیأت‌های مذهبی باید […]

 

حجت‌الاسلام حسن قانع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در حاشیه نشست آموزشی رؤسای هیأت‌های مذهبی استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از اهدافی که این دوره آموزشی به دنبال دستیابی به آن است توانمند سازی افراد و رؤسای هیأت‌های مذهبی برای ارائه فعالیت‌های اجتماعی و مذهبی در جامعه است.

وی ادامه داد: هیأت‌های مذهبی باید دارای کنش‌گری دینی باشند و افرادی که در این هیأت‌ها فعالیت می‌کنند نیز باید این رویکرد را مد نظر داشته باشند که می‌توان با کنش‌گری دینی به دنبال دستیابی به توسعه بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس افزود: کارکرد اصلی هیأت‌های مذهبی اینگونه است که این مکان نقطه اتصال مردم با ولایت هستند و مکان اتصال مردم با توحید نیز مساجد است.

قانع ادامه داد: با نگاهی به بیانات ائمه اطهار چهار کارکرد برای ولایت در نظر گرفته شده که از جمله این کارکردها می‌توان به پاکیزگی خلقت، اخلاق نیکو، پاکیزگی از رذائل اخلاقی و جلوگیری از گناه اشاره کرد به طور کلی ولایت در جامعه عاملی برای طهارت فردی، روحی و اجتماعی می‌شود.

وی تاکید کرد: با نگاهی به بیانات رهبری در خواهیم یافت که ایشان ایده پردازی و توجه به نشاط اجتماعی را به عنوان دو مطالبه از هیئات مذهبی طلب کرده‌اند که باید هیأت‌های مذهبی در راستای دستیابی به این هدف تلاش کنند.

گفتنی است دوره آموزشی رؤسای هیأت‌های مذهبی به مدت سه روز در شیراز و به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار شده است.

برچسب‌ها, ,