📌 بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی

📌 بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی
دی ۱۹, ۱۴۰۲
38 بازدید

📌 بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی 🔰 بنا بر آمارهای موجود رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال جاری با احتساب درآمدهای نفتی ۴/۷ درصد و بدون احتساب درآمدهای نفتی ۳/۶ درصد می‌باشد که این آمار بیانگر بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی است. 🔷 جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو […]

📌 بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی

🔰 بنا بر آمارهای موجود رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال جاری با احتساب درآمدهای نفتی ۴/۷ درصد و بدون احتساب درآمدهای نفتی ۳/۶ درصد می‌باشد که این آمار بیانگر بازگشت کشور به مسیر رشد اقتصادی است.

🔷 جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح تداوم روند نزولی شاخص‌های تأثیرگذار بر تورم پرداخت و با اشاره به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی دولت و بانک مرکزی عنوان کرد: مسیری که اکنون دولت و بانک مرکزی پیش‌گرفته‌اند، حرکتی درست در مسیر کاهش پایه پولی و رشد نقدینگی است. افزون براین به سبب قانون تسهیل مجوزهای کسب‌وکار چرخه اقتصادی کشور رونق یافته و تعامل با کشورهای منطقه نیز این مسیر را تقویت کرده است. نماینده مردم شیراز و زرقان با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در پیمان‌های بزرگ اقتصادی ادامه داد: خوشبختانه طی ماه‌های اخیر پیمان‌هایی همچون بریکس، اوراسیا و عضویت در سازمان همکاری شانگهای به ثمر رسیده که خود زمینه تسهیل ارتباط تجاری روزافزون با همسایگان را فراهم می‌سازد و موجب تأمین منابع مالی خارجی می‌گردد.

🔶 وی با بیان اینکه تقویت روابط با همسایگان از افزایش هزینه‌ها جلوگیری خواهد کرد، افزود: به‌ موجب تعامل و ارتباط سازنده با همسایگان و همچنین عضویت در پیمان‌های اقتصادی، تورم ناشی از افزایش هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. چنانچه در این میان تقاضای سفته‌بازی‌ کنترل شود، روند نزولی شاخص‌های تأثیرگذار بر تورم سرعت پیدا خواهد کرد.

🔷 قادری با تأکید بر لزوم جلوگیری از‌ رکود بازارهای مالی تصریح کرد: در فرآیند کاهش نرخ تورم ضرورت دارد تا به موضوعاتی همچون رکود بازارها توجه داشته باشیم. باید مراقبت کنیم تا از ترس تورم گرفتار رکود نشویم و منابع مورد نیاز برای بخش‌های تولیدی را فراهم‌ سازیم. عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌ ضرورت تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی همچنین خاطرنشان کرد: منابع مورد نیاز برای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اهمیت فراوانی دارد و کمک می‌کند تا پروژه‌های ناتمام با سرعت بیشتری تکمیل شوند.

🔶 او متذکر شد: تکمیل‌ پروژه‌های تولیدی ، ظرفیت‌های اقتصادی کشور را افزایش خواهد داد و با افزایش تولید، توسعه صادرات را رقم خواهد زد. مادامی‌که صادرات توسعه یابد، مشکلات اقتصادی کشور به شکلی آسان حل خواهد شد.

🔷 وی یادآور شد: باید در واگذاری طرح و پروژه‌ها به بخش غیردولتی سرعت بیشتری داشته باشیم و مطالبات بخش‌های غیردولتی را نیز تسویه کنیم چراکه بخش غیردولتی می‌تواند در مسیر توسعه اقتصادی نقشی کمک‌کننده داشته باشد.

🔶 قادری با تأکید بر حضور بخش خصوصی در اتمام پروژه‌های اقتصادی گفت: به کمک بخش غیردولتی می‌توان مشکل فعالان غیراقتصادی را حل کرد. شکل‌گیری صندوق‌ها برای تأمین نقدینگی‌های بخش غیردولتی و استفاده از آن‌ها در طرح‌ها و پروژه‌ها ازجمله موضوعاتی است که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

🔷 نماینده مردم شیراز و زرقان در پایان این گفت‌وگو بیان کرد: مجموعه تعامل و ارتباط بیشتر با همسایگان کمک فراوانی به تبادلات ارزی خواهد کرد و موجب تقویت روابط خواهد شد. به‌ موجب تقویت روابط است که صادرات کشور بیش‌ازپیش می‌گردد. بدیهی است که هرچه میزان صادرات افزایش یابد، اقتصاد داخلی رونق پیدا خواهد کرد و ارز بیشتری وارد کشور خواهد شد. ورود ارز به کشور زمینه فراهم‌سازی هرچه‌تمام‌تر مواد اولیه را رقم خواهد زد و موجب تداوم سیاست‌های نزول شاخص‌‌های اثرگذار بر تورم خواهد شد و تورم را کاهش خواهد داد.

متن کامل خبر 👇https://resalat-news.com/?p=96159

 

✳️ دکتر جعفر قادرینماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️ 🆔 @jafar_ghaderi✔️ارتباط مردمی بله ⬇️ 🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲