📌 فارس در بخش دسترسی به مرکز دور افتاده است

📌 فارس در بخش دسترسی به مرکز دور افتاده است
آبان ۵, ۱۴۰۲
29 بازدید

📌 فارس در بخش دسترسی به مرکز دور افتاده است 🔰 نماینده شیراز و زرقان با برشمردن مواردی که باعث عقب ماندگی استان فارس در حوزه صنعت شده است، می‌گوید: فارس در بخش دسترسی به مرکز نسبت به برخی استان‌های صنعتی مانند یزد، اصفهان، مرکزی، کرمان و مازندران دور افتاده است. 🔹 جعفر قادری در […]

📌 فارس در بخش دسترسی به مرکز دور افتاده است

🔰 نماینده شیراز و زرقان با برشمردن مواردی که باعث عقب ماندگی استان فارس در حوزه صنعت شده است، می‌گوید: فارس در بخش دسترسی به مرکز نسبت به برخی استان‌های صنعتی مانند یزد، اصفهان، مرکزی، کرمان و مازندران دور افتاده است.

🔹 جعفر قادری در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه عدم دسترسی به دریا از دیگر نکات عقب ماندگی استان فارس در حوزه صنعت و صنعتی شدن است، می‌افزاید: فارس در مقطعی از زمان تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار داشت را به بخش کشاورزی اختصاص داد و در همان زمان دیگر استان‌ها با وارد کردن دلار با نرخ‌های ۸ الی ۹ هزار تومانی اقدام به راه اندازی واحدهای صنعتی و کارخانجات کردند.

✳️ نمی‌توان صنایع آب بر در استان ایجاد کرد

🔹 عضو کمیسیون برنامه بودجه با بیان اینکه ایجاد محدودیت در واحدهای معدنی از طریق مناطق حفاظت شده‌ای مانند پارک ملی بمو و بهرام گور مشکلاتی را در این بخش ایجاد کرد، ادامه می‌دهد: محدودیت در تامین و دسترسی به آب باعث شده تا نتوانیم صنایع آب بر در استان ایجاد کنیم.

🔸 نماینده شیراز و زرقان معتقد است عدم توسعه یافتگی زیر ساخت‌های استان باعث شده تا سرمایه گذاران به سمتی حرکت کنند که از زیر ساخت‌های مناسبی بهره‌مند نباشند، می‌افزاید: موضوع تامین برق از موضوعاتی است که رابطه مستقیم در سرمایه گذاری استان دارد؛ از سوی دیگر عدم استفاده از ظرفیت‌های گازی و نفتی استان سبب شده تا نخستین واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی که در فارس احداث شده‌اند پیشرفت نکنند.

🔹 قادری تصریح می کند: لج بازی ها و دیگر مشکلات اجازه توسعه پتروشیمی و پالایشگاه‌ها را در شیراز نداده است.

🔸 نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه اختلاف نظر میان مسئولان در سال‌های گذشته اجازه آغاز به کار خط اتیلن مرکز و پالایشگاه دوم شیراز را به فارس نداد، می‌گوید: ضعیف بودن فرهنگ تعاون و همکاری در استان فارس اجازه رشد صنعت در این استان را نداده است.

🔹 قادری با اشاره به اینکه متاسفانه در موضوع بانک‌ها و مشکلات حاصل از آن‌ها سبب شده تا در شکل بازار سرمایه در فارس از دیگر استان‌ها عقب بمانیم که این مهم باعث شده تا امکان تجمیع منابع را در جهت انجام پروژه‌های بزرگ صنعتی از دست بدهیم، بیان می‌کند: تمام این موارد اجازه رشد کافی صنعت در فارس را نداده است.

🔸 نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه شوربختانه بیشتر زمین‌های استان زیر پوشش باغشهر ها قرار گرفته است که یکی از دلایل عقب ماندگی فارس است، می‌گوید: در شرایط فعلی زمین آزاد برای راه اندازی واحدهای بزرگ صنعتی در استان فارس وجود ندارد و بیشتر زمین‌های فارس به باغشهر تبدیل شده است.

✳️ دکتر جعفر قادری
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت
🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️
🆔 @jafar_ghaderi
✔️ارتباط مردمی بله ⬇️
🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:
شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰
📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲