📌 قادری: بانکها درباره وظایف محوله در زمینه اجرای چک صیادی سهل انگاری نکنند

📌 قادری: بانکها درباره وظایف محوله در زمینه اجرای چک صیادی سهل انگاری نکنند
آبان ۹, ۱۴۰۲
28 بازدید

📌 قادری: بانکها درباره وظایف محوله در زمینه اجرای چک صیادی سهل انگاری نکنند 🔰 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه اجرای چک صیادی نباید سهل انگاری صورت گرفته و آن الزامات و تعهدات و وظایفی که وجود داشته عملیاتی نشود. 🔹 جعفر قادری در گفت و گو با […]

📌 قادری: بانکها درباره وظایف محوله در زمینه اجرای چک صیادی سهل انگاری نکنند

🔰 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه اجرای چک صیادی نباید سهل انگاری صورت گرفته و آن الزامات و تعهدات و وظایفی که وجود داشته عملیاتی نشود.

🔹 جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمارهایی در زمینه افزایش چک های برگشتی در اقتصاد کشور گفت: قاعدتا نباید شرایط بدین شکل باشد.در این بخش فرض بر این است که وقتی چکی صادر می شود، دقیقا ان چک موجودی لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت وقتی موجودی لازم وجود نداشته باشد، اولین موجودی که وارد حساب می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

🔸 این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به واقع موضوع رفع اثر کردن چک وقت گیر است و در این شرایط بعید است که دیگر مثل گذشته شاهد چک برگشتی باشیم.

🔹 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: احتمالا در زمینه اجرای چک صیادی مقداری سهل انگاری صورت گرفته و ان الزامات و تعهدات و وظایفی که وجود داشته عملیاتی نمی شود.

🔸 این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بانک مرکزی باید جلسات هماهنگی در این بخش را با بانکها مبنا قرار داده تا اگر جایی بانکها تعلل می کنند، مورد برخورد قرار گیرد بنابراین تعلل بانکها در این بخش می تواند مزید بر علت شود.

✳️ دکتر جعفر قادری
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در بله، ایتا، سروش، روبیکا و ویراستی ⬇️

🆔 @dr_jafar_ghaderi

✔️سایت
🌐http://drj-ghaderi.ir

✔️ارتباط مردمی ایتا، سروش و روبیکا ⬇️
🆔 @jafar_ghaderi
✔️ارتباط مردمی بله ⬇️
🆔 @jafar_ghaderii

📍دفتر ارتباطات مردمی:
شیراز، میدان آستانه، جنب حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع)، بلوک شرقی مجتمع بین الحرمین، طبقه اول، واحد ۷

☎️ ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۰
📠 ۰۷۱۳۷۳۶۰۱۲۲